Stil sahibi olmanın yolu tırnaklardan geçiyor

Her şeyin trendi olur da tırnakların olmaz mı? Sakinlik ve doğallığın hakim olacağı 2017’de desenlerde ise yapay elmas süslemeler öne çıkacak.

Günümüzde şık ve stil sahibi görünmek için illa marka giyinmeniz gerekmiyor. Takacağınız bir aksesuar, giyeceğiniz bir ayakkabı, gözlük ya da şapka, şık bir çanta bile bu etkiyi yaratabilir. Bunların dışında ise sürekli göz önünde olan elleriniz de önemli.

Tırnak bakımının her geçen gün daha çok önem kazandığı ülkemizde, sadece tırnak konusunda uzman tasarımcıların çalıştığı güzellik merkezlerinin de sayısı artmaya başladı. Çünkü özellikle yeni nesil gençlik tırnaklarına ve ellerine fazlasıyla önem veriyor.Takma tırnakların da popüler olduğu son zamanlarda, bizleri başka ne gibi yenilikler bekliyor Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan’dan öğrendik…
Bu yıl tırnak şekillerinde doğallık öne çıkıyor. Desenlerde 2016 yılının kübist, fütürist, glitter ve swarovski akımı bu sene farklı biçimlerde karşımıza çıkacak.

Oval ve orta uzunluktaki tırnaklar elegan bir hava verdiği için çok tercih edilecek. Üzerine şekil çizilen ve elmas kesim denilen sivri tırnaklar da yükselişe geçecek.

Bigginails

Zıt geometrik desenler

Tırnak renginde ojelerin üzerine zıt geometrik desenlerin kullanıldığı kübist tasarımlar karşımıza çıkacak. Uzay çağına atıfta bulunan gelecekçi yani fütürist metalik, ayna oje renklerinin her tonunu göreceğiz.

Türk kadınlarının trendlerden bağımsız en çok tercih ettiği ‘french’ tırnaklarda da yenilikler var; Renkli french… Tırnak diplerine doğru dağınık halkalar, yarım ay şeklinde asimetrik renk bloklamalar, klasik frenchin taşlarla süslenmiş versiyonları, metalik ve asimetrik frenchler moda olacak.

Gliter tırnaklar da artık sadece tırnak etlerinde şerit şeklinde olacak. Yeni moda swarovski ve yapay elmas taşlar…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *